Altıncı yarışmacı açıklandı: MasterChef'te ikinci turda ilk önlüğün sahibi kim oldu?
MasterChef'in dün akşam yayınlanan bölümünde Somer, Danilo ve Mehmet Şef yarışmacılardan testi kebabı yapmalarını istedi. Yaratıcılık bölümünde ise yarışmacılardan kayısı ile yemek yapmaları istendi.
DUVAR - Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ile Somer Sivrioğlu’nun jüri üyeliğini yaptığı MasterChef All Star'ın ikinci grubu, MasterChef’te ana kadroya girmek için mücadele etti.
Şef Mehmet Yalçınkaya yaptığı açıklamada, "Siz ikinci grupsunuz. Biliyorsunuz geçen hafta birinci grupla yarışmalar yaptık ve o yarışmadan 5 arkadaşınız yukarıya çıktılar. Bu hafta da aranızdan 5 arkadaşınız ana kadroya girecek" dedi.
'500 KOYUN BAKIYORUM'
MasterChef'in popüler yarışmacıları arasında gösterilen Ayşe Ekiz'in açıklaması ise sosyal medyada gündem oldu.
Ekiz, şeflerin söz vermesi üzerine "Hem yaylaya gittim hayvanlarla ilgilendim, bir taraftan da buraya hazırlanmaya çalıştım" açıklamasında bulundu. Ekiz, Mehmet Şef'in "Kaç tane hayvana bakıyorsun?" sorusuna ise "500 koyun bakıyorum" yanıtını verdi.
İki etaptan oluşan yarışmada ilk olarak testi kebabı yapılması istendi. Şeflerin tadımı sonrasında en iyi testi kebabını yapmayı başaran 6 yarışmacı ikinci etaba geçmeye hak kazandı.