Antep'te depremlerin etkisiyle taş tünelde yarıklar oluştu
Maraş merkezli depremlerin ardından Antep'in İslahiye ilçesinde bulunan taş tünelde yarıklar oluştu.
DUVAR - Maraş merkezli depremler, İslahiye'ye bağlı birçok kırsal mahallede hasara neden oldu. Kırsal Kozdere Mahallesi'nde dere yatağında bulunan, yaya ve hayvan geçişi için kullanılan, demir yolunun altındaki taş tünel de zarar gördü.
Demir yolundan yaklaşık 10 metre aşağıda bulunan ve duvarlarında derin yarıklar oluşan yapı, ekipler tarafından enjeksiyon yöntemiyle çimento doldurularak onarılıyor.
Onarım işleminin ardından tünelin iç tarafı çelik hasır ile güçlendirilecek.
Anadolu Ajansı'nın aktardığına göre, mahalle sakinlerinden İbrahim Şirin, köydeki evlerinin depremde büyük zarar gördüğünü söyledi.