Cinsiyet ayrımcılığına tepki: 2 beğeni için saygısızlık yapmayın
‘İşte Benim Stilim’ yarışmasıyla tanınan Neslihan Doğrusöz bir haberde kullanılan cinsiyetçi ifadelere tepki gösterdi: 'Evet ben cinsiyet değiştirdim, Ne hadsizsiniz ne saygısızsınız' dedi.
DUVAR- ‘İşte Benim Stilim’ yarışmacısı Neslihan Doğrusöz cinsiyet değiştirerek Doruk Doğrusöz olarak hayatına devam etti. Doğrusöz, bir dönem de Sevda Demirel’le ilişki yaşadı.
Doğrusöz, o döneme gönderme yapan bir haberde kendisi kastedilerek ‘bir dönem sevgilisi kadındı’ şeklinde cinsiyetçi ifadeler kullanılmasını eleştirdi.
Doruk Doğrusöz, “"Evet ben cinsiyet değiştirdim ve Sevda Hanım'la tanıştım. Ne hadsizsiniz ne saygısızsınız" dedi.
Doğrusöz, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasına, Yapacağınız haberi doğru yapın, 2 beğeni alacaksınız diye kimliğime saygısızlık yapmak ne küstahlıktır” diyerek devam etti.