Duygu Nebioğlu: Metin Akpınar'la ilk kez TRT'deki bir programda yüz yüze geldim
Duygu Nebioğlu, Kanal D'de yayınlanan 'Neler Oluyor Hayatta' programına konuk oldu. Nebioğlu, 'Metin Akpınar, en başından beri her şeyi biliyordu, hep inkar etti' dedi.
DUVAR - Tiyatro ve sinema sanatçısı Metin Akpınar'ın yıllar sonra ortaya çıkan ve DNA testi ile de kızı olduğu kesinlik kazanan Duygu Nebioğlu, Kanal D'de Hakan Ural ve Nur Tuğba Namlı'nın sunumu ile ekrana gelen 'Neler Oluyor Hayatta' programına konuk oldu.
Duygu Nebioğlu'nun açıklamalarından öne çıkan ifadeler şöyle...
'ANNEM ÖYLE BİR KORKUTULMUŞ Kİ BUGÜN BİLE KONUŞMAYA KORKUYOR'
Duygu Nebioğlu, Metin Akpınar'ın annesinin hamile olduğunu bildiğini öne sürerek, "Ben 30 Mayıs 1988 yılında Antalya Devlet Hastanesi’nde Suphiye Ormancı tarafından dünyaya getirildim. Biyolojik annem çok zorluklar çekmiş bir insan. Konuştuğumuzda bana ‘Size hamileyken yiyecek bir şey bulamıyordum. Komşularım getirirdi’ dedi. 4 aylıkken hamile olduğunu öğrenmiş. Metin Akpınar, Suphiye Ormancı’nın hamile olduğunu kesinlikle biliyordu. O döneme tanıklık eden gazeteci var, bize şahitlik de yapacak. Annem, Metin Akpınar ile konuşmaya gittiğinde öyle bir korkutulmuş ki bugün bile konuşmaya korkuyor" dedi.
Duygu Nebioğlu, Çocuk Esirgeme Kurumu'nda kaldıklarını hatırlatarak, "Nebioğlu Ailesi,1994 yılında Çocuk Esirgeme Kurumu'ndan bizi kurtarıyor. Bu insanlar bize evlatlık olduğumuzu unutturdular. Müthiş baktılar. 10 yaşımızdayken de doktor kontrolünde evlatlık olduğumuzu, ailemizin trafik kazasında vefat ettiğini söylediler. Anlatılanlardan sonra çocukluğumu hatırlamaya başladım. Çok karanlık, güneşsiz odalarda kaldık. Küçük bir pencereden, insanların ayaklarını görüyordum. Anne ve babamın trafik kazansında öldüğüne inanmadım. Çok çok isterdim Nebioğlu’nun gerçek ailem olmasını" ifadelerini kullandı
'KORUMASI BENİ METİN AKPINAR'A YAKLAŞTIRMADI'
Metin Akpınar'ın babası olduğunu nasıl öğrendiğini de anlatan Nebioğlu, "Gerçek ailemi 18 yaşıma geldiğimde öğrendim. Gidip Çocuk Esirgeme Kurumu'ndan soy kütüğümü aldım. Öyle bir hakkım var. Dayımı buldum, görüşmeye başladım. Öz dayımla, Cumhur Ormancı. Metin Akpınar’ın gerçek babam olduğunu şöyle öğrendim; dayım, bana ‘senin baban bir komedyen’ dedi. Ben de ‘Metin Akpınar mı?’ dedim. ‘Sen bunu nasıl biliyorsun’ diye sordu. Ben de, 'Kardeşimle aramızda boy farkı var, birbirimize 'Metin ile Zeki' diye takılırız, o yüzden aklıma direk Metin Akpınar' geldi cevabını verdim. Sonra Metin Akpınar’a ulaşmaya çalıştım. Beş yıl boyunca kendisine ulaşamadım. Koruması beni Metin Akpınar’a yaklaştırmadı" diye konuştu.
'VERDİĞİ PARAYLA SADECE HAYVANLARI BESLEYEBİLİYORUM'
Nebioğlu, sözlerine şöyle devam etti:
"TRT’de bir programı vardı. Bir arkadaşım vesilesiyle programı izlemeye gittim. ‘Babamla tanışırım’ diye düşünüyordum. Kendisi beni gördü ‘Hanımefendi yüzünüz neden asık?’ diye sordu. Ben de kendisine ‘Neden suratım asıktı acaba?’ dedim. İlk kez yüz yüze geldik. Kendisi benim kızı olduğumu biliyordu ama yansıtmamaya çalıştı. Benimle bir fotoğraf çektirdi ve gitti. O gün çok üzüldüm, yıkıldım. Program boyunca beni izledi, bunu gördüm. Ama kendisi gelip beni dinlemedi. Saatlerce orada Metin Akpınar’ı bekledim, kimse gelmedi. Bu görüşmenin ardından 5 yıl boyunca bir araya gelmedik. Henüz 21 yaşındaydım.
Bu olaydan sonra inat ettim. Bu sefer vaatler dönemi başladı. Bir strateji uyguladı. 14 yıl boyunca sürdü bu taktik. En sonun ben kendilerini mahkemeye vereceğimi söyledim. Onun üzerine bir görüşme ayarlandı. Antalya’da bir otelde 12 saat boyunca karşılıklı konuştuk. Ben hikayemi anlattım. Bir yandan da bana ‘Karım bunu öğrenirse size zırnık koklatmaz’ diyordu. Ben kendisinden ne maddi, ne de manevi destek görmedim. Verdiği parayla sadece hayvanları besleyebiliyorum. Kendim için hiçbir şey almadım. Bana araba mı aldı, ev mi aldı? Son birkaç yıldır, ödeme yapılıyor. O da kendisi için bir akşam yemeği kadar para.
Yaptığı açıklamada ‘Bunları yaşadığınız için çok üzgünüm’ dedi ama o şekilde davranmadı. Sadece söylemde kaldı. Biz kardeşimle çok zorluklar yaşadık. Ben çok zor ameliyatlar geçirdim, kendisi beni bir kez bile aramadı. Bizi bildiğini en başından beri inkar ediyor Metin Akpınar, ‘Bilmiyordum’ diyor. Kendini savunmak için inkar ediyor. Metin Akpınar ile Suphiye Ormancı arasında yaşananlara bir günlük hikaye denilmiş, öyle değil."