Kaftancıoğlu AK Parti'nin filmini eleştirdi: Sevdiği kadını yiyen adam
CHP'li Canan Kaftancıoğlu, AK Parti'nin reklam filmini, sevdiği kadını öldürdükten sonra fırında pişirip yiyen bir adamın anlatıldığı film üzerinden eleştirdi.
DUVAR - CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, AK Parti'nin "Doğru adamla yola devam" sloganıyla yayınladığı reklam filmini eleştirdi.
Türkiye Yüzyılı için;
— AK Parti (@Akparti) April 14, 2023
Doğru Adamla Yola Devam pic.twitter.com/is0DZppL2m
Kaftancıoğlu, "Adını hatırlayamadığım bir film izlemiştim. Adam sevdiği kadını öldürmekle kalmayıp fırında pişirip yiyordu. Mahkemede hakim “neden yaptın?” diye sorunca “çok seviyordum o nedenle” diyordu. AKP’nin reklam filmi aslında ülkemizde yaşanan tam da benzer durumların yaşanmasının altında yatan zihniyeti göstermesi açısından manidar. Ne yaparsa yapsın sevdiğinden vazgeçme anlayışı ve dayatması kadın cinayetlerinin ve toplumsal travmaların ana sebebidir Buraya kadar düşmüşler demiyorum zaten buradaydılar 28 gün kaldı #HepBirlikte değiştireceğiz!" paylaşımında bulundu. (HABER MERKEZİ)
yaşanmasının altında yatan zihniyeti göstermesi açısından manidar
— Canan Kaftancıoğlu (@Canan_Kaftanci) April 16, 2023
Ne yaparsa yapsın sevdiğinden vazgeçme anlayışı ve dayatması kadın cinayetlerinin ve toplumsal travmaların ana sebebidir
Buraya kadar düşmüşler demiyorum zaten buradaydılar
28 gün kaldı #HepBirlikte değiştireceğiz!