Kuşadası'nda kadınlardan 'Yüzler' sergisi
“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” dolayısıyla Kuşadası’nda “Yüzler” isimli resim sergisi ve ardından panel düzenlenecek.
İZMİR- Eğitim-Sen öncülüğünde 26 Kasım Cumartesi günü Kuşadası Hacıbektaş Kültür ve Sanat Vakfı Cem Evi’nde gerçekleştirilecek sergi açılışının ardından bir panel düzenlenecek.
Panelde, göç ve kadın mağduriyetlerini konu alan resimleriyle tanınan Ressam Gülizar Kılıç, Kuşadası’nda avukatlık yapan Kadın Hakları Aktivisti Sezin Atmaca ve Eğitim-Sen MYK Üyesi ve Kadın Sekreteri Simge Yardım konuşmacı olarak yer alacak.
Gülizar Kılıç, kadına şiddete karşı toplumun duyarlılığını artırmak amacıyla düzenlenen sergi ve panele, Hacıbektaş Kültür ve Sanat Vakfı Cem Evi’nin mekanlarını tahsis ederek destek vermesini oldukça anlamlı bulduğunu söyledi.
Resimlerinde sanatta kadının konumuna odaklanan Kılıç, serginin amacının kadına şiddete dikkat çekmek olduğunu belirterek, Kuşadası halkından sergi ve panele yoğun ilgi ve katılım beklediklerini ifade etti. (DUVAR)