MasterChef'te ana kadronun üçüncü yarışmacısı belli oldu
MasterChef'te bu sezon ana kadroya giren üçüncü yarışmacı belli oldu.
DUVAR - MasterChef Türkiye'nin dün akşam yayınlanan son bölümünde, ilk grupta yer alan 10 yarışmacı adayı, ana kadroya girebilmek için ikili etapta mücadele verdi.
Danilo, Mehmet ve Somer Şef'in ilk turda istediği profiterolü en iyi yapan yarışmacılar yaratıcılık etabına yükseldi. Gecenin yaratıcılık turunda ise ana malzeme kuzu but oldu.
Yarışmanın ilk etabında 10 yarışmacı adayı 60 dakika içinde profiterol hazırladı. Şeflerin verdikleri süre sonunda yapılan tabak değerlendirmesi ile ikinci tura çıkan isimler Bera, Deniz, Bartu, Onur, Sevdet oldu.
Gecenin ikinci ve son etabında ise şefler yarışmacı adaylarından kuzu but ile yaratıcı yemek hazırlamalarını istedi. Şefler bu turda yarışmacılara 45 dakika süre verdi.
Süre sonunda yemeklerin tadına bakan şefler başarılı olan Ümmühan, Onur ve Bartu'yu öne çağırdı. Gecenin finalinde ise rakiplerinden daha başarılı yemek yapan Onur önlüğün sahibi oldu.