MasterChef'te ilk tartışma: 'İçimdeki Mehmet Şef'i çıkartmayın'
MasterChef 2024'te ikinci gruptan ana kadroya giren son isim de belli oldu. Yarışmanın son bölümünde yarışmacılar Şirin ile Deniz arasında tartışma çıktı.
DUVAR - TV8 ekranlarında izleyicilerle buluşan MasterChef'te bu hafta ikinci haftanın yarışmacıları rekabet etti. 12 kişinin yer aldığı gruptan 5 isim ana kadroya yükselmeye hak kazandı. Böylece MasterChef'te ana kadronun yarısı belirlenmiş oldu.
MasterChef Türkiye yeni bölümünün ilk etabında şefler yarışmacılardan aşure yapmalarını istedi. Birinci etapta başarılı olup ikinci etaba yükselen yarışmacılar Şirin, Akın, Yudum, Beril, Enes oldu.
İkinci etapta ise yarışmacılar sumak kullanarak yaratıcı bir yemek yaptı. Şeflerin değerlendirmesi sonucunda en iyi tabağı yapan Beril 10'uncu önlüğün sahibi oldu.
MÜDAHELELERDEN RAHATSIZ OLDU
Yarışmanın dün akşam yayınlanan bölümünde yarışmacılar arasında tartışma çıktı. O an yarışan Şirin'in Danilo Şef'e "Yukarından çok müdahale var" dedi. Mehmet Şef de "Şirin müdahalelerden rahatsız" diyerek yarışmacıları uyardı.
Yarışmacı Deniz ise "Hiç bilmeyen arkadaşıma gidişatını söyledim. Nişasta kullanmıyordu ve nişastayı bu aşamada kullanabilirsin dedim. Kulağına fısıldamıyorum burada herkes duyuyor. Yanlış yapanları da görüyorum. Demoralize olmamanız gerekiyor" dedi. Deniz devam etti ve "Bak benim ismim yazıyor ben burada oturuyorum. Buradan yanlışları görüyoruz. İnsan yaparken yanlışının farkında olmuyor. Kötü bir niyetimiz yok" dedi.