MasterChef'te tuz kavgası: Kendi attı, kendi bağırdı
MasterChef All Star'ın son bölümünde haftanın ilk takım oyunu oynandı. Dokunulmazlığı kazanan taraf kırmızı takım oldu.
DUVAR - MasterChef All Star'da bu haftanın mavi takım kaptanı Alican olurken kırmızı takım kaptanı ise Batuhan seçildi. İlk oyunda yarışmacılar çikolatalı, deniz ürünlü, ıspanaklı, sebzeli, etli ve porçini mantarlı ravioli çeşitlerinden tabaklar yaptı.
Tüm yarışmacılar her 10 dakikada bir ön tezgaha geçerek yer değiştirdi ve bir önceki yarışmacının kaldığı yerden devam etti.
Mavi takımda yarışan Dilara'nın oyun sırasında "Çıldıracağım, hiçbir şey yok. Allah yardımcımız olsun. Bu kadar olmaz. Bu tabak zaten kaybeder, ben bunu boşuna yapmayayım hiç. Ravioli mi kaldı, ben yapmıyorum" ifadelerinin ardından Hasan, "Dilara, bağırıp durma. Her istasyonda bağırdın arkamdan" dedi.
Barbaros da takım arkadaşı Dilara'ya tepki göstererek, "Ağlama Dilara, herkes aynı şekilde bir tezgaha düşüyor" diye bağırdı.
Dilara daha sonra yemeğinin tadına bakarak, "Tuz doldurmuşsunuz içine" dedi. Mavi takım yarışmacısı Esra'ya dönerek, "İçi nasıl tuz biliyor musun? Dolu. Bilerek mi yaptı bunu biri? Ben anlamadım" diye bağırdı.
Kendi tezgahına gelen Dilara, çok tuzlu olduğunu söyleyerek tabağını şeflere sunmak istemediğini söyledi. Dilara, "Şefim ben sunum yapmak istemiyorum. Benim raviolim olduğunu kabul etmiyorum. Tuz dolu içi. Bu ravioli değil, ben sorumluluğu kabul ediyorum, kendimi rezil edemem" ifadelerini kullandı. Somer şef ise Dilara'nın sözlerine "Getir biz bakalım" diyerek yarışmacıyı çağırdı.