Tarçın tatilde: Buz tutan Çıldır Gölü'nde kayıyor
Yüzeyi donan Çıldır Gölü'nde kedisi Tarçın ile gezen Emre Bayrak, ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.
DUVAR - Ardahan ile Kars arasındaki Çıldır Gölü'nün yüzeyi, büyük oranla buzla kaplandı. Bazı bölümlerde buzun kalınlığı 22 santimetreye ulaştı. Tokat'tan Çıldır Gölü'nü gezmeye gelen Emre bayrak, yanında getirdiği kedisi ile ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.
AA'nın haberine göre, gölün buzlu yüzeyine çıkan turistler, atlı kızağa binmenin yanı sıra, buz hokeyi, buz pateni ve benzeri etkinliklerle yürüyüş yapıp hatıra fotoğrafı çekiyor. Bölgeyi çocuklarıyla ziyaret eden bazı aileler, yanlarında evde baktıkları can dostlarını da getiriyor.
Tokat'tan gelen ziyaretçilerden Emre Bayrak da Tarçın isimli kedisi ile buz üstünde gezmenin keyfini yaşadı. Üşümemesi için kıyafet giydirilen Tarçın, ilk başta tedirgin olsa da alıştıktan sonra gölün yüzeyinde bir süre gezdi.
Bazı ziyaretçiler de sevimliliğiyle dikkat çeken Tarçın'ı görüntülemeye çalıştı.