Toros yaylaları beyaza büründü
Mersin'de Toros Dağları'na komşu yaylalarda kar yağışı etkili olurken, ulaşıma kapanan yollarda kar küreme çalışmaları yapıldı.
DUVAR - Mersin'in Erdemli ilçesinin 1300 rakımdaki Sorgun ve 1500 rakımdaki Toros mahallelerinde 2 gündür devam eden kar yağışı nedeniyle, Erdemli ile Karaman'ın Ayrancı ilçesi arasındaki kara yolu ile hayvancılık yapan Yörüklerin kullandığı yayla yolları kapandı.
Kar kalınlığının 20 santimetreyi geçtiği bölgede Erdemli Belediyesi ekiplerince kar küreme çalışması yapıldı.
Okullar ile sağlık ocaklarına çıkan yollar ile hayvancılık yapılan güzergahlarda gece boyunca yapılan çalışma ile ekipler yolları yeniden trafiğe açtı.
Sorgu Mahallesi'nde yaşayan Hasan Evci kar yağışının yolları kapatması üzerine belediyeden yardım istediklerini belirtti.