Tüm partilerin aday çıkardığı ilde anket: MHP, AK Parti'yi geçer mi?
Hbs Araştırma Şirketi, bir önceki yerel seçimde HEDEP hariç tüm partilerin aday çıkardığı Gümüşhane'de bir anket yaptı. Ankete göre MHP ile AK Parti arasındaki oy farkı kapansa da birinci değişmiyor.
DUVAR - Hbs Araştırma Şirketi, aralık ayında bin 500 seçmenle yüz yüze görüşerek bir anket yaptı. Anket şirketi, "Bu pazar günü belediye başkanlığı seçimi olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz?" diye sordu. 2019 yerel seçimlerinde AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti ittifak kurmadan kendi adaylarıyla seçime girdi.
Anketin sonuçları şöyle:
AK Parti: Yüzde 42,90
AK Parti bir önceki yerel seçimde Gümüşhane'de yüzde 49,16 oy aldı. 2019 yerel seçimlerinde Gümüşhane'de AK Parti'ye en yakın parti ise MHP oldu.
MHP: Yüzde 23,70
MHP 2019 yerel seçimlerinde Gümüşhane'de yüzde 30,2 oy aldı.
CHP: Yüzde 10,4
CHP bir önceki seçimde Gümüşhane'de yüzde 7,5 oy aldı.